czwartek, 13 marca 2014

Recykling

Dzisiaj trochę inaczej, a mianowicie o recyklingu. Kilka lat temu wymienialiśmy meble w salonie.Drewniany stelaż z kompletu wypoczynkowego postanowiliśmy wykorzystać na tarasie.Chociaż na jeden sezon. Nie sądziliśmy, że drewno wytrzyma naszą zmienną aurę . Mąż z desek zrobił siedzisko. Całość pomalowaliśmy, skompletowaliśmy poduchy i cieszymy się mebelkami już piąty sezon. Każdego roku, na wiosnę siedziska na nowo malujemy i szyję nowe ubranka na poduchy, dlatego każdego roku mam "nowe" mebelki na taras i nowy kolorowy wystrój.W poprzednich latach było wszystko w kolorze kremowym. W tym roku jest biały i brzoskwiniowy.
Na zdjęciu jeszcze bez poduch.
Stolik do kompletu zrobił mój mąż.
Tym razem przysiadły na nim brzoskwiniowe motyle.
Szablony były w Werandzie.


Drugi komplet, przy wyjściu z kuchni również zrobił mój mąż.


Może nie jest to szczyt nowoczesności i super dizajnu, może trochę zakrawa to na kicz, ale czy musi być kupione nowe, skoro stare lub zrobione własnymi rękoma jest wygodne i dobrze nam służy?
Po co napychać kieszenie zagranicznym marketom.


Wszystkim pracom renowacyjnym przyglądał się Nodi.

Na tym kończę na dziś, pędzę do moich dziergadeł.

4 komentarze:

 1. Brawo dla recyglingu,super macie zdolności.Widzę,nie tylko ja "szaleje"juz w ogrodzie przydomowym,korzystajmy zatem ze słonecznych dni..pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie bomba!!! Super wyglądają w nowym kolorycie!!!! :) Co się wykona własnymi rękami dużo bardziej cieszy na dokładkę :) Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie to wygląda. Takie wykorzystanie części drewnianej starego wypoczynku bardzo mi się podoba. Poza tym można zmieniać jego wygląd co roku. Rzeczy wykonane własnymi rękami dużo bardziej cieszą niż kupione nowe.
  I masz 100% rację z tymi zagranicznymi marketami.
  Wiosennie pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna, doskonała praca. Wszystko to co można samemu wykonać, odnowić, przerobić, poprawić... daje wielkie zadowolenie. Tutaj widzę wspaniały efekt. Podziwiam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń